1. Дизайн і ергономіка
В останні кілька років виробники роблять акцент на те, що раз це ноутбук, то він повинен бути максимально компактним і легким. І, дійсно, навіщо ще потрібен переносний комп'ютер, як не для того щоб носити його з собою. А з огляду на той факт, що технології з року в рік стають все меншими, але потужнішими, то ультрабук буде вже не просто друкарською машинкою. Сучасний ультрабук може виконувати найскладніші завдання та мати високі показники продуктивності. Але все ж при виборі ноутбука для себе, враховуйте Ваші індивідуальні потреби. А саме, де найчастіше Ви будете використовувати пристрій?
Ноутбук переважно для стаціонарного використання вдома або в офісі - багато хто вибирає лептоп замість настільного ПК тоді, коли повноцінний комп'ютер просто нікуди поставити. А з ноутбуком можна розташуватися де завгодно та швидко прибрати якщо потрібно. В цьому випадку зовсім необов'язково вибирати ультратонкий чи ультралегкий девайс.
Ноутбук, який Ви часто носите з собою або берете в поїздки. У цьому випадку вибір ультрабука життєво необхідний. Носити з собою зайвий кілограм можна, але з часом він може сильно напружувати. Тут варто придивитися саме до ультрабуку.
Ноутбук-трансформер поєднує в собі ще й планшет. У таких трансформерів є можливість від'єднання клавіатури та перетворення в планшет. Це буде дуже зручно для тих, хто любить дивитися фільми або серфить інтернет, наприклад, лежачи на дивані.
2. Діагональ екрану
При виборі розміру екрану також потрібно спиратися на функціональність. І враховувати, що чим більше діагональ дисплея, тим він більше і, відповідно, важче. Тому для початку точно потрібно розуміти, які операції будуть відбуватися на лептопі.
Повсякденні завдання + постійна мобільність. Набір тексту, серфінг в інтернеті, робота з соціальними мережами, легка обробка фото, збір статистики. Для таких справ підійде екран від 10 до 12,5 дюймів. Це буде легкий та дуже компактний девайс, який допоможе вести справи в будь-якій обстановці.
Повсякденні завдання + завдання, що вимагають більшого екрану, але при цьому потрібен компактний пристрій. Наприклад, часта робота з візуальним контентом, побудова діаграм та графіків, складання презентацій. Для цього зверніть увагу на пристрої з екраном від 13,3 до 14 дюймів.
Повсякденні завдання + робота з фото і відео. Найпоширенішим розміром ноутбуків є 15,6 дюймів. Він вважається універсальним і вибір моделей дуже великий. Якщо Ви розраховуєте користуватися девайсом в основному вдома або в офісі, то сміливо вибирайте саме такий апарат.
Для рендеринга, монтажу відео або екшн-ігор. Для вирішення таких завдань потрібно вибирати пристрій з великим екраном не менше 17,3 дюйма. Працюючи з візуальним контентом хочеться комфортно бачити всі деталі.
3. Технологія і поверхня екрана
Сучасні портативні комп'ютери мають IPS матрицю, купувати моделі з іншою технологією дисплея точно не варто. Та й знайти її досить складно. А ось покриття екрану буває 2-х видів:
- Матове - зустрічається найчастіше і, на наш суб'єктивний погляд, більш комфортне та універсальне. На ньому менше видно забруднення, і воно не дає відблисків.
- Глянцеве - було вкрай популярне кілька років тому. Вважається, що картинка на глянсовому екрані яскравіше, а кольори більш насичені. На ній буде видно будь-які краплі або відбитки, а при яскравому освітленні працювати дуже важко через відблиски. Сьогодні пристроїв з таким покриттям стає все менше, але вони ще зустрічаються.
4. Процесор
Існує два виробника процесорів для ноутбуків. Це AMD і Intel, але в останні кілька років перший сильно здав свої позиції та зустріти його в портативних ПК практично неможливо. Тому ми розглянемо процесори від фірми Intel, а саме які вони бувають і для яких завдань підходять. Візьмемо найбільш популярні на кінець 2018 року.
- Intel Celeron - слабкий процесор, пристрій з ним варто розглядати тільки в тому випадку, якщо Вам потрібна, грубо кажучи, друкарська машинка за невеликі гроші.
- Intel Pentium - його вистачить для більшості повсякденних завдань, серфінгу в інтернеті та перегляду відео в хорошій якості. Ми радимо починати розглядати для придбання ноутбук саме з цим типом процесора.
- Intel Core i3 - це вже досить потужний процесор, здатний справлятися з роботою в таких програмах як Фотошоп або ж відкривати багато вкладок в Google Chrome і не підвисати. Буває 2-х ядерний, але має 4 потоки, що серйозно прискорює його роботу.
- Intel Core i5 - той же i3, але має технологію Turbo Boost. Вона дозволяє значно сильніше розігнати частоту ядер. Буває 2-х ядерний та 4-х ядерний з маркуванням HQ. Ноутбук з процесором i5 - це машина, здатна справлятися з серйозними завданнями без зусиль.
- Intel Core i7 - найпотужніший процесор. Є ще i9, але це маркетинговий варіант i7. Ці процесори мають 2 або 4 ядра, найбільшу частоту процесора та здатні справлятися з самими ресурсоємними процесами.
5. Відеокарта
Вони бувають двох основних типів - вбудовані в процесор або ж дискретні, тобто відокремлені та зроблені у вигляді окремої плати. Для яких завдань підійде кожна з них?
- Інтегрована в процесор - підійде для нескладних повсякденних завдань, які не пов'язані з серйозною графікою та візуалізацією.
- Дискретні - потрібні тим, хто грає у відеоігри або працює з ресурсоємними візуальними завданнями, такими як обробка відео або 3D візуалізація.
6. Оперативна пам'ять
Кількість оперативної пам'яті прямо впливає на швидкість роботи ноутбука. ОЗУ короткочасно зберігає інформацію про всі виконувані операції в даний момент. І, відповідно, чим більше програм відкрито на вашому пристрої, або чим "важче" ці програми, тим більше потрібно оперативної пам'яті. Рекомендуємо не брати ноутбук з кількістю ОЗУ менш 4Gb, так як це необхідний мінімум для нормальної роботи всіх сучасних додатків.
- Для роботи з текстом і нескладними завданнями, буде достатньо 4 Gb;
- Для роботи з легким візуальним контентом, вибирайте 8 Gb;
- Для відеоігор і рендеринга варто брати не менше 16 Gb.
7. Зберігання даних
Сьогодні в ноутбуки встановлюють два види накопичувачів - це жорсткий диск HDD і флеш-пам'ять SSD.
- HDD - це технологія, яка поступово залишається в минулому. Так як ці накопичувачі повільніше, більш крихкі та споживають більше енергії. Але на багатьох ноутбуках їх продовжують встановлювати, так як коштує такий диск дешевше.
- SSD - це, по суті, велика флешка, яка працює швидко, надійно та дуже енергоефективно. Рекомендуємо трохи переплатити, але все ж взяти лептоп з таким накопичувачем.
8. Охолодження
Багато хто взагалі не звертає уваги на цей пункт при виборі портативного ПК. І дуже даремно, так як з двох ноутбуків з однаковими характеристиками в продуктивності в результаті виграє той, у якого система охолодження буде краще. Які види охолодження бувають?
- Пасивне охолодження - це просто вирізи в корпусі. Воно зустрічається в ультрабуках і трансформерах. Якщо складних завдань ви не виконуєте та не граєте в екшн-ігри, то така система охолодження Вам підійде.
- Активне охолодження - це встановлений всередині корпусу кулер-вентилятор, який включається і відключається, коли процесор і відеокарта починають підвищувати свою температуру від інтенсивної роботи.
9. Можливість поліпшення
Деякі лептопи з часом можна поліпшити. І ми рекомендуємо звертати увагу та питати, можливо це зробити в подальшому чи ні. Що саме можна покращувати в ноутбуках?
- Міняти накопичувач. В цьому випадку можна брати девайс і з HDD, а згодом встановити в нього SSD.
- Доставляти або міняти планки ОЗУ. Якщо з плином часу швидкість роботи перестане влаштовувати або ж завдання, які Ви виконуєте будуть трохи ускладнюватися, то доставивши оперативної пам'яті, можна відкласти покупку нового девайса ще на деякий час.
10. Аксесуари
До ноутбука рекомендуємо одразу купувати необхідні аксесуари.
- Бездротовий маніпулятор-миша. У подарунок або в комплекті часто йдуть найпростіші "мишки", а буває, що її немає зовсім. А тачпад досить складно використовувати, особливо тим, хто до цього не звик. Уточнюйте наявність "мишки" під час покупки.
- Сумка, чохол або рюкзак для транспортування лептопа. Якщо Ви заздалегідь знаєте, що будете часто носити пристрій з собою, то одразу підберіть потрібну захист. Стильна сумка або рюкзак ще більше підкреслять індивідуальність.
Підсумки
Підбираючи собі ноутбук, обов'язково враховуйте всі наведені вище пункти, і тільки тоді він чесно прослужить Вам кілька років. Якщо у Вас виникають додаткові питання або сумніви, то наші менеджери із задоволенням допоможуть вирішити будь-яку проблему. А в каталозі інтернет-магазину AVIC.ua можна знайти величезний вибір ноутбуків на будь-який смак. Вдалих покупок і гарного настрою!